Mida vähem mul on, seda rohkem ma olen.
(R. Rolland)

Ükski küsimus pole kunagi kohatu ega ebasünnis. Üksnes vastus võib seda olla.
(O. Wilde)

Tavalised inimesed on huvitatud ainult ajaviitmisest, need aga, kel on mingil määral annet, on huvitatud aja kasutamisest.
(A. Schopenhauer)

Ole ajaga kokkuhoidlikum kui rahaga, sest ajaga võib teenida raha, kuid rahaga aega osta ei saa.
(E. Young)

Mõned inimesed saavad naljast kohe aru, mõnele ei jõua see kunagi kohale.
(?)

Üksnes võimsana saab olla õilis, mannetule sunnitakse puha peale...
(E. Tegova)

"Minagi tahaksin parem olla, aga ma ei oska. Vahel mõtlen, et kui ainult anda ja anda, mitte midagi vastu tahtmata - kas see oleks headus?"
"Ei ole. See oleks rumalus. Ennast paljaks ei tohi anda, rääkida ega tunda. Sina oled ju ise samuti inimene, kes vajab. Just nimelt vajab!"
(E. Tegova)

Ei ole suur see tunne, mis sõnadesse mahub.
(E. Tegova)

Ega härg enne sääske näe, kui sääsk hammustab...
(?)

Midagi imelist on minuga juhtunud. Mind tõsteti seitsmendasse taevasse. Seal istusid koos kõik jumalad. Erilisest armust soositi mind sedavõrd, et paluti öelda üks soov. "Tahad sa," küsis Merkuur, "tahad sa noorust või ilu või võimu või kaua elada või kauneimat neidu või midagi muud toredat sellest, mis meil aardekirstus varuks on, siis vali, aga ainult üht asja." Olin hetke nõutu, siis pöördusin jumalate poole nõnda: kõrgeaulised kaasaegsed, ma valin ühe asja - et naer alati minu poolele jääks. Jumalad ei vastanud sõnagi, puhkesid aga seevastu kõik naerma. Sellest järeldasin, et mu palve on täidetud ja leidsin, et jumalad oskavad end maitsekalt väljendada: oleks ju ikkagi narr olnud tõsiselt vastata: see on sulle lubatud.
(S. Kierkegaard)

Ei ole hirmsamat, kui et su peale tuleb see, keda sina oled kord löönud.
(S. Razin)

See inimene jookseb külmalt vastu müüri, kui seal auku ta jaoks ees ei ole.
(E. Tegova)

Sõna pidada on raske, suud pidada veelgi raskem.
(?)

Ebaproportsiooniline minu kehaehituse juures on see, et mul on liiga väikesed esijäsemed. Nagu uushollandi jänesel on mu esijalad üsna lühikesed, tagajalad aga otsatu pikad. Tavaliselt istun ma üpris vagusi; teen ma aga liigutuse, siis tuleb see tohutu hüpe kõigi nende õuduseks, kellega ma suguluse ja sõpruse hellade sidemetega ühenduses olen.
(S. Kierkegaard)

Tugevad kannatavad üksi...
(E. Tegova)

Inimene on hullem kui kristall - ta isegi ei klirise, kui puruneb...
(E. Tegova)

Sellest päevast alates, mil mu maja maha põles, näen ma igal öösel selgelt kuud.
(?)

"Inimesed teevad tüli endale ja teistele," ütles ta, "aga sellega peab leppima, nagu lepib rändur, kes üle mäe peab minema; muidugi, kui seda mäge ei oleks, oleks tee hoopis kergem ja lühem, aga seal ta on, ja sellest peab üle saama!"
(J. W. Goethe)

Elada tuleb nii, et ei oleks piinavalt kahju.
(E. Tegova)