Jay Walker selgitab, miks kaks miljardit inimest maailmas püüab selgeks õppida inglise keelt. Ta pakub vaadata fotosid ja kuulata judinaid tekitavat heliülesvõtet Hiina koolilastest, kes tuhandete kaupa harjutavad inglise keelt - "maailma teist keelt".

 

 

Jay Walker maailmas valitsevast inglise keele maaniast


Räägime maaniatest. Alustame Beatles'i maaniast. Hüsteerilised teismelised, nutavad, kiljuvad, märatsevad. Spordimaania. Kõrvulukustavalt kisavad rahvamassid. Kõik ühe idee eest väljas. Saada pall väravasse. Okei, usumaania. Ekstaas. Halamine. Nägemused. Maaniad võivad olla head. Maaniad võivad olla hoiatavad. Maaniad võivad olla tapvad.

Maailmas on üks uus maania. Inglise keele õppimise maania. Kuula, kuidas Hiina koolilapsed harjutavad inglise keelt fraase karjudes.

Õpetaja: ... muudan oma elu!

Lapsed: Ma muudan oma elu.

Õ: Ma ei taha oma vanemaid alt vedada.

L: Ma ei taha oma vanemaid alt vedada.

Õ: Ma ei taha kunagi oma riiki alt vedada.

L: Ma ei taha kunagi oma riiki alt vedada.

Õ: Ja mis kõige tähtsam ... L: Ja mis kõige tähtsam ...

Õ: ma ei taha ennast alt vedada.

L: ma ei taha ennast alt vedada.

Jay Walker: Kui palju inimesi maailmas püüab inglise keelt õppida? Kaks miljardit.

Koolilapsed: T-särk. Kleit.

JW: Ladina-Ameerikas, Indias, Kagu-Aasias ja kõige enam Hiinas. Kui sa oled Hiina koolilaps, määrab seadus, et sa hakkad inglise keelt õppima 3. klassis. Sellepärast sai Hiinast sel aastal maailma suurim riik, kus kõneldakse inglise keelt. (Naer) Miks inglise keel? Võtmesõnaks on võimalused. Võimalused elada paremat elu, saada paremat tööd, maksta kooliraha ja panna lauale paremat toitu. Kujutle õpilast sooritamas kolme päeva pikkust mahukat eksamit. Tema eksami tulemus otsustab sõna otseses mõttes tema tuleviku. Ta õpib selleks eksamiks kolm aastat järjest 12 tundi päevas. 25% tema hinnetest põhineb inglise keelel. Seda kutsutakse Gaokao-ks. 80 miljonit Hiina keskkooliõpilast on selle kurnava eksami juba sooritanud. Seda intensiivsust, millega inglise keelt õpitakse, on peaaegu võimatu ette kujutada. Seda peab ise nägema.

Õpetaja: Perfektne! Lapsed: Perfektne!

Õ: Perfektne! L: Perfektne!

Õ: Tahan rääkida perfektset inglise keelt.

L: Tahan rääkida perfektset inglise keelt.

Õ: Tahan rääkida ... L: Tahan rääkida ...

Õ: perfektset inglise keelt. L: perfektset inglise keelt.

Õ: Tahan muuta oma elu!

L: Tahan muuta oma elu!

JW: Kas inglise keele maania on hea või halb? Kas inglise keel on kui tsunaami, mis pühib oma teelt kõik teised keeled? Vaevalt. Inglise keel on suuruselt teine keel maailmas. Su emakeel on su elu. Kuid tänu inglise keelele saad sa osa laiemast vestlusringist. Globaalsest vestlusringist globaalsetest probleemidest. Nagu kliimamuutus või vaesus. Või nälg või haigused. Maailmas on teisigi universaalkeeli. Matemaatika on teaduse keel. Muusika on emotsioonide keel. Ja inglise keelest on nüüd saamas probleemide lahendamise keel. Mitte sellepärast, et Ameerika seda peale surub. Vaid kuna maailm soovib seda. Inglise keele maania on pöördepunkt. Nagu elektri toomine linnadesse või Berliini müüri langemine, kujutab inglise keel lootust paremale tulevikule. Tulevikule, kus maailmas on üks levinud keel, millega lahendada levinud probleeme. Suur tänu teile! (Aplaus)