Wiki Loves Monuments 2011
 
Wiki Loves Monuments 2011 awards ceremony
Fotovõistluse "Kultuurimälestised Vikipeediasse" autasustamine
 
 
Suuremõisa mõisa allee
 
Honourable mention: Avenue in Suuremõisa :: Äramärgitud töö: Suuremõisa mõisa allee
 
 
Winner of Estonian competition won second price on international competition.
Eesti võidutöö sai teise koha rahvusvahelisel võistlusel.
 
Purila m%C3%B5is
 
 
Mural painting in the Purila manor
depicting landlord Friedrich Gustav von Helffreich's (1759-1845) townhouse in Tallinn.
Friedrich Gustav Von Helffreich 1759-1845 valitsemisaegne Purila mõisa seinamaal,
mis kujutas toonase mõisaomaniku linnamaja Tallinnas.
 
Remark of the internationa jury: A photo with beautiful perspective, playing with the light fall and putting a special focus on the fresco on the wall waiting to be restored. The picture evokes a certain sadness, a glimpse into lost heritage - and cries for rehabilitation.
When you look for the first time at this picture of a mural painting in the Estonian Purila manor, it is easily assumed that you're standing inside the monument. However, when you read the description carefully and you look very closely, you realize that it is actually the mural painting that is protected.
 
Rahvusvahelise žürii kommentaar: Kena perspektiivi ja mängleva valgusega foto, mille keskmes on restaureerimist ootav seinamaal. Pildist peegeldub nukrust. See on kui põgus pilguheit kaduvale pärandile, mis saadab taastamislootuses teele oma appikarje.
Kui Eesti Purila mõisa seinamaali fotot esimest korda vaadata, võib jääda mulje, et fotograaf seisab mälestusmärgi sisemuses. Ent kui kirjeldust täpselt lugeda ja fotot hoolega vaadata, saab selgeks, et kaitseobjektiks on just seinamaal.