Look inside >
Inside Her Bag by Rachel Kinbar
AMATEUR-TURNED PROFESSIONAL MAILIS LAOS GIVES US A PEEK inside her bag

 

Piilume endise harrastaja ja praeguse kutselise fotograafi Mailis Laose fotokotti
Rachel Kinbar, ajakiri "Pix", talv 2013, New York

 

Pildipangafotograafias on 10-st fotograafist heal juhul 2 naised. Kutseline fotograaf Mailis Laos on pärit Eestist - Läänemere, Läti ja Venemaaga piirnevast väikeriigist. Lakkamatu uudishimu ja soov end loominguliselt väljendada viisid selleni, et lõbusast ajaviitest sai Mailise elukutse. Suurt rolli mängis ka asjaolu, et leiutati digikaamerad. Filmifotograafiat pidas Mailis liiga aeganõudvaks ja kulukaks. "Mõtlesin, et fotograafia pole minu jaoks. Kui aga mu parim sõber mulle oma digikaamerat tutvustas, olin ma lummatud. Sa saad pildistada kümneid pilte erinevate seadistustega ning hiljem vaadata fotod üle ja analüüsida, kuidas oleks kõige parem oma kaamerat kasutada. See oli armastus esimesest silmapilgust."

Algajast harrastajast sai ajapikku professionaal. Mailis hakkas oma fotosid interneti pildipankadesse laadima, kui ta oma arvuti kõvaketas oli pilgeni täis ja midagi juurde sinna enam eriti ei mahtunud. Siis aga selgus, et fotopangad ei võtagi vastu kõike, mida tema headeks piltideks peab. "Tänu pildipankade toimetajatele sain tasapisi selgeks, kuidas luua kvaliteetseid fotosid, mis tähtsust on pildi pikslite arvul, mida mõjutab ISO, kuidas vähendada müra, kuidas töödelda pilte nii, et kvaliteet ei kannataks, ja palju muud," meenutab Mailis. (Artikli juures on Mailise kaks lemmikfotot ja kommentaarid, miks need talle meeldivad.)

Mailis oli agar õpilane ja armastus fotograafia vastu ei kustunud. Kui ühel hetkel läks tal vaja uut töökohta, tundus kutselise fotograafina tööle asumine asjade loomulik käik. "Pildipankade fotograafina on sul palju vabadust. Sa saad ise otsustada, mida pildistada ja millal pildistada, et fotosaitidel oma portfooliot üles ehitada. Selline vabadus nõuab muidugi pildituru tundmist ja alati sa ei saa pildistada just seda, mis meeldib, kuid see töö on lõbus ja ma naudin seda."

Mis siis on Mailise fotokotis, kui ta pildistamiseks valmistub? Esimene asi, mis kotti läheb, on kaamera Canon 550D (Digital Rebel T2i). Mailisele meeldivad Canoni obektiivid ja lainurkobjektiivil (Canon EF-S 10-22mm f/3. 5-4. 5 USM) on ta fotokotis kindel koht. Head universaalobjektiivi otsides valis ta Tamroni objektiivi 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD. Ja siis on kotis muidugi muud vajalikku: varumälukaardid, -akud, laadijad, kaasaskantav kõvaketas, filtrid, kaamera raadiopäästik ning puhastusvahendid. Sageli võtab Mailis fotoretkele kaasa ka oma Velboni kolmjala.

MIS ON MAILISE FOTOKOTIS?
· Canon 550D (Digital Rebel T2i)
· Canon EF-S 10-22mm f/3. 5-4. 5 USM
· Tamron 18-270mm f/3. 5-6. 3 Di II VC PZD
· varumälukaart
· varuaku
· laadijad (pikematel retkedel)
· kaasaskantav kõvaketas
· filtrid
· kaamera raadiopäästik
· puhastusvahendid
· (mitte kotis) Velboni kolmjalg

 

Wintry Road
Eesti talv. "Kõik oli nii vaikne ja ilus ja valge."
Garda Pink House
Väike roosa maja Garda järve ääres Itaalias.
"Madalate pilvede tõttu oli valgus kuidagi müstiline ja pilvede peegeldus muutis järve pinna hõbedaseks."
 
See lugu ilmus väikese ajakirja "Pix" talvenumbris, mille kirjastajaks on Nielsen Photo Group.