Retro Singer
© UPimages
Dreamstime.com

Kõik sai ilmselt alguse päikesest - nagu ikka on ju seda tavaks kõige esimese asjana süüdistada. Kevadet on õhus ja peas ja hinges ja ... on. Tõepoolest kõikjal. Täna sattusin tohutult ilusale kontserdile. Estonia Talveaias esines Tuuli Taul & Trio. Noored esitasid mõnusat jatsulikku omaloomingut, kontsert toimuski Jazzkaare raames. Kui püüdsin nende muusikat oma peas lahtrisse panna ja sildistada - milline tobe komme -, siis pähe kerkisid sellised märksõnad nagu Jää-äär, 60-ndate aastate Eesti ja Ojakäär. Ei oska isegi öelda miks. Riimi pärast? ;) Olin paari Tuuli laulu tema veebilehelt varemgi kuulanud ja kontserdilt ootasingi sellist mõnusat jazzirütmi taktis tiksumist. Ei tulnud sugugi pettuda. Väikeses hubases talveaias valitses mõnusalt intiimne õhkkond, mille tekitas lugude autorite endi hingeline side oma lauludega, mõnus virtuoossus pillimeeste poolt ja Tuuli mõnusalt pehme tämbriga, vaba ja jõuliselt õrn (või õrnalt jõuline?) hääl. Mõtlesin, et see on suur usaldus publiku vastu end ja oma mõtteid niimoodi avada. Kuna peaaegu kõik oli bändiliikmete omalooming, siis oli näha, et edasi anti ja meenutati läbielatut, kogetut, tuntut ja seda ausalt ja ehedalt. Lugudes oli veidi mõtlikku nukrust, kuid samas ka rõõmsameelset üleolekut sellest nurkusest. Rasked teemad esitati niivõrd hästi läbimõeldud aranþeeringuga ja koosmängu nautides, et raske ei tundunudki raske ja tõsine tõsine. Merje ja Marek jämmisid mõnuga. Ja kustumatu mälestuse jättis Aleksandra, kes samaaegselt ühe käega mingit maraka laadset asja ja teisega ksüllofoni mängis ja üldse trummide taga väga lahe välja nägi.

Soul Music
© Spiritbeach
Dreamstime.com

Tohutult meeldis see, millise mõnuga Tuuli lugusid esitas, vahel ennastunustavalt silmad sulges ja oma ehtjatsiliku häälega lood ühtseks tervikuks sulatas.

Kustumatu elamus. Kevad on tõesti käes.

Ainuke asi, mis meele veidi nukraks tegi, oli see, et olin oma kaamera piletil olevat keelumärkide rägastikku nähes kriipiva hingega koju jätnud, kuid kontserdil kaht fotograafi askeldamas nähes, hakkas silm tahtmatult mõningaid kaadreid fiktseerima, mida oleks tahtnud mälestuseks koju kaasa võtta. Aga seekord läks siis nii. Järgmiseks korraks tuleks küll kuidagi pressipass hankida... :) 
Grooving puppy
© Hannamariah
Dreamstime.com

 

 Lavapealne seltskond oli siis selline:
laul - Tuuli Taul
elektrikitarr - Merje Kägu
elektrikitarr - Marek Talts
löökpillid - Aleksandra Anstal