Aastaks 2005 oli vaid 15% maailmast kaardistatud. See takistab hädaabi kohalejõudmist katastroofi korral ning varjab kasutamata maa ja teadmata teede majandusliku potentsiaali. Selles lühikeses kõnes demonstreerib Google'i töötaja Lalitesh Katragadda kaardistusprogrammi Map Maker, mida inimesed üle kogu maailma oma ümbruskonna kaardistamiseks kasutavad.

 

 

Lalitesh Katragadda: kaardid aitavad võidelda katastroofidega ja ehitada üles majandust


Aastal 2008 laastas orkaan Nargis Birmat. Miljonid inimesed vajasid hädasti abi. ÜRO tahtis kiiresti saata riiki inimesi ja varustust. Kuid polnud kaarte, teede kaarte, haiglate kaarte, abivajajateni polnud kuidagi võimalik jõuda.

Kui me vaatame Los Angelese või Londoni kaarti, siis on raske uskuda, et aastaks 2005 oli vaid 15% maailmast geokodeeritud tasemel kaardistatud. ÜRO põrkus kokku probleemiga, millega puutub kokku enamik maailma rahvastikust: et pole detailseid kaarte.

Kuid abi oli saabumas. 40 vabatahtlikku Google'ist kaardistasid uue tarkvara abil 120 000 kilomeetrit teid, 3000 haiglat, transpordi- ja hädaabipunkti. Ja neil kulus selleks neli päeva. Millist uut tarkvara nad kasutasid? Google'i Map Makerit.

Google'i Map Maker on tarkvara, mis võimaldab igaühel meist kaardistada meie lähiümbrust. Inimesed on kasutanud seda nii teede kui jõgede, koolide ja kohalike äride, videokaupluste ja nurgapoodide kaardistamiseks.

Kaardid on vajalikud. Nobeli auhinna laureaat Hernando De Soto märkis, et enamikes arengumaades on majanduskasvu põhiteguriks kapitaliseerimata maa kasutuselevõtt. Näiteks ainuüksi Indias jääb kapitaliseerimata biljoni dollari väärtuses kinnisvara.

Eelmise aasta jooksul kaardistasid tuhanded inimesed 170 riigist miljoneid infokillukesi ja valmistasid sellise detailsusega kaardi, mis varem tundus võimatu. Kuid see tehti võimalikuks tänu entusiastide pingutustele kogu maailmas.

Vaadakem mõningaid kaarte, mida praegu tehakse. Praegu, selle kõne ajal kaardistatakse maailma 170 riigis. Siin Bridget Aafrikast märkis just kaardile tee Senegalis. Ja kodule lähemal, Chalua, N.G. tänava Bangalore'is.

See on arvutusgeomeetria, viipetuvastuse ja tehisõppe tulemus. See toob kasu tuhandetele inimestele sadades linnades, üksikute redigeerimiste kaupa.

See on kutse 70 protsendile meie kaardistamata planeedist. Tere tulemast uude maailma! (Aplaus)